Nasza strona używa plików cookies w celu zapewnienia wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na politykę cookies

Więcej Rozumiem


A A A

Refundacja

Wielokrotnie i z różnych źródeł docierają do nas opowieści ludzi, którzy swoje skromne zasoby finansowe wydają na leczenie siebie i bliskich. Choć mówi się o tym najczęściej w kontekście zakupu lekarstw, leczenia specjalistycznego, w tym hospitalizacji, nie należy pomijać innych środków pomocniczych, niezbędnych do prowadzenia godnego życia.

Jak pomóc sobie w trudnej sytuacji? Czy istnieją sposoby inne niż pożyczka od rodziny, bądź instytucji finansowych? Oczywiście! Korzystajmy ze swoich praw.

Jednym z nich jest prawo do korzystania z refundacji kosztów wykupu środków pomocniczych i artykułów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi, którą zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czym jest refundacja?

Refundację (łac. refundere – oddać) należy rozumieć jako zwrot części lub całości kosztów środków pomocniczych (pieluchomajtki, wkłady anatomiczne, cewniki, worki stomijne, soczewki, epiprotezy, materacy i poduszki przeciwodleżynowe i inne) lub artykułów medycznych będących przedmiotami ortopedycznymi (wózek inwalidzki, kule, balkoniki, sznurówki lędźwiowo – krzyżowe, ortezy, protezy kończyn i inne).

Refundacja regulowana jest odpowiednimi rozporządzeniami Ministra Zdrowia. Poznaj zasady refundacji produktów Seni na stronie projektu Damy radę Fundacji Razem Zmieniamy Świat.

 

Poleć znajomym