30.10.2024
Jak spokojnie przespać całą noc, mimo nietrzymania moczu?
Spis treści:
Nietrzymanie moczu, nie bez powodu, jest postrzegane jako dolegliwość istotnie rzutująca na komfort życia. O jego wpływie na codzienną aktywność – przede wszystkim sportową i towarzyską – mówi się coraz więcej, zwłaszcza w odniesieniu do rozwiązań pozwalających zachować dotychczasowy styl życia. Nieco rzadziej mówi się natomiast o problemie w kontekście nocy i nieprzerwanego snu – tymczasem to bardzo ważny temat. Popuszczanie moczu przez sen oznacza spory dyskomfort psychiczny, a także zaburzenia snu, zabrudzenie pościeli czy negatywne skutki oddziaływania moczu na skórę. Dowiedz się jak sobie z tym radzić. W artykule poruszone zostaną następujące tematy:
Nietrzymanie moczu w nocy – specyfika
Sporadyczne wybudzanie się w nocy w celu skorzystania z toalety nie musi być powodem do niepokoju. Jedna nocna wizyta w toalecie co jakiś czas może się zdarzać i można przyjąć to za normę. Z pewnością jednak warto przyjrzeć się sytuacji, gdy ta częstotliwość przybiera na sile.
W takiej sytuacji możemy mieć do czynienia z dwoma różnymi problemami. Gdy dość często pojawia się uporczywa, nawracająca potrzeba skorzystania z toalety w czasie przeznaczonym na sen mamy do czynienia z nokturią. Dla wielu osób przypadłość ta oznacza poważne utrudnienia w funkcjonowaniu, choćby ze względu na zakłóconą ciągłość snu. Czasami może występować moczenie mimowolne, w którym dochodzi do oddawania moczu przez sen, bez wybudzenia. To tym bardziej uciążliwe i zakłócające spokojny i nieprzerwany sen.
Skąd biorą się problemy z pęcherzem w nocy?
Mimowolne oddawanie moczu w porze nocnej może mieć wiele przyczyn: począwszy od naturalnych zmian zachodzących w organizmie wraz z wiekiem aż po symptomy określonych chorób. Pojemność pęcherza waha się zazwyczaj między 250 a 500 ml. Z wiekiem jednak, wskutek stopniowej utraty jego elastyczności objętość jego może się znacznie zmniejszyć. To może powodować konieczność częstego oddawania moczu. Konieczność skorzystania z toalety w nocy może wynikać także ze zmian hormonalnych, chorób takich jak cukrzyca typu I, kamica dróg moczowych czy nowotwory, zaś u mężczyzn – problemów z prostatą.
Jak dobrać wyroby chłonne do nocnego nietrzymania moczu?
W ofercie Seni znajduje się wiele produktów ułatwiających funkcjonowanie z nietrzymaniem moczu w różnych sytuacjach, także w nocy. Jeśli jesteś kobietą i doświadczasz nietrzymania moczu w nocy, sięgnij po wkładki urologiczne Seni Lady Super Night. Zapewnią one spokojny, niezakłócony sen kobietom z lekkim i średnim nietrzymaniem moczu.
Wkładki urologiczne Seni Lady Super Night mają wysoką chłonność oraz specjalnie zaprojektowaną konstrukcję z poszerzonym i wydłużonym tyłem. Warto zwrócić również uwagę na unikalny wycisk na powierzchni wkładki, który wraz z systemem kanalików sprawnie i równomiernie rozprowadza ciecz po całym wkładzie chłonnym, co skutecznie zapobiega wyciekom bocznym, także przy zmianie pozycji podczas snu. Warstwa wierzchnia wkładki, która ma bezpośredni kontakt ze skórą okolic intymnych, została wzbogacona prebiotykiem, który chroni, wspiera i korzystnie wpływa na naturalny mikrobiom. Seni Lady Super Night zapewniają poczucie suchości i kontrolę zapachu co pozytywnie wpływa na komfort w czasie snu.
Nie bez powodu wspominamy o tym, jak ważny jest dobór produktów chłonnych z myślą o dobrej kondycji skóry. Nocne nietrzymanie moczu i narażenie skóry na kontakt z wilgocią może prowadzić do osłabienia bariery ochronnej, a tym samym rozwojowi podrażnień lub nawet infekcji.
Na noc warto stosować produkty specjalnie zaprojektowane pod tym właśnie kątem: o najwyższej chłonności i szybkim działaniu. Istotną rolę odgrywa także zastosowanie oddychających materiałów, które zapewnią skórze komfort i poczucie suchości. Co ważne, wkładki urologiczne Seni Lady Super Night zawierają prebiotyk, który wspiera naturalny mikrobiom skóry.
Jeśli borykasz się z problemem nietrzymania moczu sięgnij po wkładki urologiczne na noc Seni Lady Super Night.
*Dotyczy wyrobów chłonnych na nietrzymanie moczu i śliniaków.